Z důchodkyně je znovu máma: V 65 letech porodila čtyřčata! (FOTO)

Velikost textu: AAA

26. 5. 2015

Pětašedesátiletá Annegret Raunigk z Berlína porodila čtyřčata. Děti se rozhodla mít ve velmi pokročilém věku i přesto, že už má třináct potomků. Navzdory nepochopení v okolí a odsouzení od společnosti, kterému musí čelit, podstoupila náročnou hormonální léčbu, aby mohla počít počtrnácté mnoho let po přechodu. Z umělého oplození však vznikly hned čtyři zárodky, takže německá babička sedmi vnoučat teď přivedla na svět tři chlapce a holčičku.

Proč Annegret vlastně počtrnácté v tak pokročilém věku otěhotněla? Protože její nejmladší potomek, devítiletá dcera Nina, chtěla na hraní miminko.

„Během posledních osmnácti měsíců tak podstoupila několik umělých oplození, než se jí podařilo otěhotnět,“ napsal Der Spiegel v dubnu tohoto roku.

Raunigk prodělala přirozený hormonální přechod – klimakterium, takže její vaječníky byly nefunkční. Musela podstoupit hormonální léčbu, aby její děloha byla schopná přijmout uměle oplozené vajíčko. Ze zygot (oplozených vajíček) se po umístění do dělohy vytvořily hned čtyři zárodky. Raunigk dlouho přemýšlela, zda donosit všechny čtyři, a rozhodla se počet embryí nesnižovat.

Děti porodila o víkendu císařským řezem předčasně.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související