Útok na fast food KFC: Oblíbená pochoutka je z 8nohých kuřat!

Velikost textu: AAA

3. 6. 2015

Americký řetězec rychlého občerstvení KFC žaluje tři čínské firmy, které ve své zemi šíří „pomluvy“ o jeho jídle. Tedy údajně mají dotyčné společnosti tvrdit, že smažená obalovaná stehýnka z KFC pocházejí z osminohých kuřat. O zdravotních účincích a především kvalitě potravin z KFC lze spekulovat. Ale paradoxní je, že z osminohých kuřat obviňuje tuto firmu země, kde se každoročně rodí krávy, ovce a další dobytek s několika hlavami, osmi končetinami a dalšímu mutacemi. Země, která zaorává odpadky a nemá téměř žádné limity na používání pesticidů a jiných nebezpečných látek.

Zmíněné firmy, které KFC žaluje, prý tvrdí, že si společnost nechala vytvořit geneticky zmutovaná kuřata, která mají šest křídel a osm noh. Tak, aby z jednoho těla bylo pro účely společnosti možno využít trojnásobek křídel a čtyřnásobek stehen běžného kuřete.

KFC požaduje 1,5 milionů jüanů (asi šest milionů korun) a omluvu od každé ze tří firem, které lživou antireklamu šíří na sociálních sítích, především na mobilní aplikaci WeChat.

Lidový oblastní soud v Šang-chaj Sü-chuej přijal žalobu od zástupce čínské pobočky KFC. Potvrdil to její generální ředitel Čchü Cchuej-žung.

Žaloba se prý týká těchto firem: Technologická společnost Šan-si Wej-lu-kchuang s. r. o., Point Technology Company Tchaj-jüan a Jing-čche-nan-č‘ společnost pro úspěch a kulturní komunikaci s. r. o.

KFC má v Číně více než 4 600 poboček.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související