Proč máme po alkoholu chuť na nezdravá jídla?

Velikost textu: AAA

3. 7. 2015

Každý dospělý, který se někdy řádně opil, ví, jak má druhý den chuť na tučné a nezdravé pokrmy. Pizza, kebab, burgery, hranolky, smažená vajíčka a další pokrmy se jakoby stanou neodolatelnými. Není divu. Alkohol totiž podněcuje mozková centra, která jsou vůči vůním a chutím těchto pokrmů velmi citlivá. Zvyšuje tedy touhu po nezdravém jídle.

Proto je častým průvodním jevem nadměrné konzumace alkoholu nezdravé stravování a nadměrný příjem kalorií. To pak vyústí v obezitu.

Alkohol učiní mozek citlivějším na vůně jídel, takže podporuje chuť a touhu po tučném jídle,“ tvrdí doktor William Eiler z Indiana University.

Alkohol obsahuje tzv. prázdné kalorie, které tělu nedodají žádnou energii, ale ukládají se v tucích. Když je to doprovázeno nadměrným příjmem tučných a na sacharidy bohatých pokrmů, pak k nárůstu nadváhy dochází velmi rychle.

Navíc alkohol způsobuje nerovnováhu mezi hormony leptinem a ghrelinem. Leptin vyvolává v mozku pocit sytosti, zatímco ghrelin spouští hlad. Alkohol snižuje hladinu prvního a zvyšuje hladinu druhého.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související