Šlechtění kvůli vzhledu připravuje růže o jejich vůni

Velikost textu: AAA

9. 7. 2015

Růže začali lidé pěstovat a šlechtit především pro jejich omamnou vůni. Dodnes růže šípková či svrasklá vydávají intenzivní vůni, která uchvátila člověka už v pravěkých dobách. Jenže moderní šlechtitelství se ubírá úplně jiným směrem, chce klientům nabídnout barvy a dokonalé tvary. Hlavně u růží určených pro květinové vazby. Podle francouzských vědců jsme tím tyto květiny připravili o jejich hlavní vlastnost – omamnou vůni.

V růžovém sortimentu jsou stovky odrůd, které nevoní vůbec nebo jen slabě. Francouzští vědci ale tvrdí, že mezi moderními odrůdami je těch nevoňavých mnohem více. A trend pokračuje, protože z genomu šlechtěných růží mizí gen, který spouští produkci enzymu RhNUDX1. Ten je právě zodpovědný za libou vůni růžového květu.

Divoké růže svou vůní lákají hmyz, moderní růže určené k řezu ale opylování nepotřebují, protože se množí vegetativně, očkováním na podnože. Tím, že voňavost květu dnes téměř nikdo nehlídá, přestávají růže vonět. Lidé chtějí mít velké, dokonale tvarované a barevně pestré květy, které navíc snesou přepravu po celém světě a ve váze vydrží týdny. Vůně už není mezi zákazníky tolik žádána, ačkoli existují výjimky. Kupříkladu anglický šlechtitel David Austin se zaměřuje právě na to, aby jeho šlechtěnce také intenzivně voněly. Jenže jeho růže nejsou určeny k řezu, ale pro anglické zahrady.

„Ve šlechtěných růžích nemá vůně už rozmnožovací funkci, je pouze pro naše potěšení. Takže když přijde o vůni, je to škoda, ale zase tolik se nestane. Kdyby divoká růže přišla o vůni, vymře. My jsme zjistili, že růže využívají zvláštní cestu k tvorbě monoterpenů (vonných látek), které jiné rostliny nevyužívají,“ tvrdí doktor Philippe Huegueny z francouszkého Národního institutu pro agronomický výzkum.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související