Konec chlapáků?! Mužskou módu ovládají ženské křivky

Velikost textu: AAA

29. 7. 2015

Módní přehlídky pánské módy pro příští rok odhalují, že šatník obou pohlaví se pomalu začíná slévat v jeden. Zatímco ženy si na mužské křivky a styl zvykají už od dob Coco Chanel, pánové se ryze ženským stylům dlouho vzpírali. Teď jsou však i jejich oděvy plné krajek, vypasovaných střihů a dokonce i sukní.

„Klasický archetyp muže se změnil a vyvinul, návrháři se snaží hledat nové způsoby, jak obléknout moderního muže,“ tvrdil designér David Hart v rozhovoru pro deník Baltimore Sun.

Feminizace mužského šatníku a unisexová móda se začala hromadně objevovat na přehlídkových molech loni na podzim.

Jedním z průkopníků ženských prvků v mužské módě je návrhář Alessandro Michele, který svou kolekci pro pány založil na velkých krajkových halenách, blůzách s mašlemi a žakárových kalhotách do zvonu.

K prosazování femininního trendu v mužském šatníku přispívají také herci Jared Leto a Orlando Bloom – oba heterosexuálové – kteří se nebojí obléknout vyloženě žensky laděné věci.

„Byl jsem v módě už poněkud ztracený, než mi došlo, že můžu nosit ženské a mužské oblečení zároveň a vzájemně je proplétat, dříve jsem měl pocit, že si nikdo nevšímá toho, co mám na sobě. Ale dnes už tomu tak není,“ dodal návrhář Hart v rozhovoru pro Baltimore Sun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související