Španělské město přiznalo lidská práva psům a kočkám

Velikost textu: AAA

27. 7. 2015

Občané města Trigueros del Valle ze španělského regionu Kastilie León se rozhodli přiznat psům a kočkám lidská práva. Podle radních jsou to sice nelidské bytosti, ale mající nárok požívat stejná práva jako lidští občané. Pro tohle rozhodnutí se ve veřejném hlasování rozhodla drtivá většina zastupitelů.

Městečko čítající jen 330 obyvatel tvrdí, že psi a kočky tvoří společníky člověku v této oblasti už přes tisíc let a zaslouží si tudíž náležité zacházení.

Starosta musí zastupovat nejen lidské občany, ale musí tu být také pro ty jiné,“ dodal předseda radnice Pedro Pérez Espinosa.

„Dnes jsme si jako druhy blíže a my sami jsme opět víc lidmi díky citlivosti a inteligenci občanů v Trigueros del Valle. Je to velký den pro lidi i nelidské obyvatele,“ uvedl mluvčí španělské organizace Rescate 1, která bojuje za práva zvířat.

Radnice bude tvrdě postihovat týrání a bezdůvodné zabíjení zvířat, jako by se jednalo o ubližování na zdraví a životě člověku. Nové opatření se týká také býčích zápasů a podobných „radovánek“, při nichž jsou zvířata záměrně týrána a umučena k smrti.

Býčí zápasy už zakázalo celé Katalánsko, zatímco madridská vláda jej chce pořád zachraňovat jako národní dědictví.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související