Nevěřte reklamám: Light Cola poškozuje zdraví a způsobuje obezitu!

Velikost textu: AAA

6. 8. 2015

Stále ještě věříte reklamám? A víte vůbec, že light nápoje obezitu zhoršují mnohem více než nápoje slazené cukrem? O účincích light limonády – konkrétně Coca Coly Light – píše na svém webu Renegade Pharmacist americký farmaceut Niraj. Snaží se poukázat na lživost reklam s ohledem na výsledky vědeckých studií. A zdůrazňuje, že umělými sladidly ochucené limonády vedou k obezitě a poškozují zdraví.

Podle něj prvních deset minut po vypití sklenice light coly tělo zažívá podvod. Chuťové pohárky mají dojem, že je dráždí sacharid, vnímají sladkost. Ale aspartam žádným cukrem není. Kyselina fosforečná – obsažená také v klasické verzi Coca Coly – zatím leptá zubní sklovinu.

Po dvaceti minutách, jak Niraj uvádí, tělo vyloučilo hodně inzulínu. Myslí si, že ve sladkém nápoji byl vypit cukr. Inzulín přitom spouští stav „ukládání tuků“, takže tělo začne ukládat tuky, které kolují krevním systémem. A dostavuje se nárůst tukové tkáně.

Kombinace kofeinu a aspartamu podle Niraje – jak dokazují studie – vyvolává v mozku stejné reakce jako třeba kokain. Tato kombinace je tedy velmi adiktivní a v člověku vzniká závislost. „Excitotoxiny jsou uvolněny ve velkém množství, což může vyčerpat mozek přílišnou stimulací neuroreceptorů, zvláště když je nápoj konzumován denně,“ tvrdí Niraj.

Tělo po hodině od vypití light coly touží po něčem sladkém. Jenže člověk konzumující potraviny s umělými sladidly nejspíš sáhne právě znova po light výrobku, aby se vyhnul cukru.

„To vás donutí vypít další takovou limonádu, nebo ještě hůř sáhnout po nezdravém jídle, které považujete za bezpečné. Cyklus pokračuje. Plechovka light coly neposkytne tělu žádné živiny, ale naopak z těla odvádí některé pro zdraví nezbytné minerály. Nikdy navíc neuhasí žízeň, protože dehydratuje, místo aby takový nápoj hydratoval. Nedostatek čisté vody v organismu zatemní mozek, sníží koncentraci, způsobuje malátnost a podrážděnost,“ tvrdí farmaceut Niraj.

Chemické látky obsažené v light nápojích také poškozují zdraví. Je známo, že aspartam zvyšuje riziko rakoviny jater. Dále poškozuje srdce a snižuje hustotu kostí. Vědci z Harvardovy univerzity tvrdí, že pravidelná konzumace light nápojů poškozuje srdce a ledviny.

Výrobce nápojů Coca Cola tvrdí, že jeho výrobky jsou absolutně bezpečné, jsou určeny jako doplněk vyvážené stravy a podle řady studií tělu v malé míře neškodí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související