Vyhýbejte se ženám a raději si dejte víno, radí nejstarší žijící dvojčata

Velikost textu: AAA

14. 8. 2015

Pieter a Paulus Langerockovi se narodili ve stejný den a to v úterý 8. července 1913. Jsou tak nejstaršími žijícími dvojčaty a dohromady mají 204 roků. Za dlouhověkost prý vděčí především tomu, že byli ve svém životě vždy střídmí. Nepřejídali se a dopřávali si každý den sklenici kvalitního červeného vína z Francie. Ale především, což oba zdůrazňují, nikdy neběhali za děvčaty.

Dnes žijí v domě s pečovatelskou službou v belgickém Ghentu a stejně jako po většinu života jen zřídka opouštějí jeden druhého. Čas podle nich letí příšerně rychle, nedávno prý byli mladíky a před dvěma roky oslavili stovku.

„Neztrácejte čas hloupostmi,“ radí Paulus krom toho, že ideální je střídmost v jídle a také v ženách.

Ani jeden z nich se nikdy neoženili. Jednak nenašli ženy, které by byly ochotné snášet neustálou přítomnost bratra, ale také si vzájemně nikdy neschválili výběr partnerky.

„Ano, Paulus je můj nejlepší přítel. Jsme spolu pořád,“ tvrdí Pieter podle deníku The New Paper.

Dvojčata Langerockova jsou nejstarší žijící bratři dvojčata, ale nikoli nejstarší dvojčata mužského pohlaví v celých dějinách. To by se museli žít ještě minimálně tři další roky. Nejstarší žijící dvojčata mužského pohlaví všech dob Glen a Dale Moyerovi z USA se totiž dožili 105 let.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související