Poslední den na Titaniku: K obědu byl vývar, pórková polévka, kuře a filety

Velikost textu: AAA

2. 9. 2015

Zajímá vás, co mlsala k obědu smetánka na Titaniku poslední den, než do obřího plavidla narazila kra a stáhla ho tím ke dnu? Menu o čtyřiceti chodech se dochovalo do dnešních dní a bude draženo v New Yorku. Majitel si pak přečte, že 14. dubna 1912 byl k obědu výběr ze dvou polévek, čtyř hlavních chodů, dvou grilovaných specialit a bohatého bufetu. Podle odborníků dražba vynese ohromných 1,7 milionu korun.

Jako dezert měl zaujmout pudinkový krém šlehaný z vaječných žloutků. Polévky byly připraveny dvě – klasický vývar consommé a také skotský kuřecí vývar s pórkem známý jako cock-a-leekie.

Hlavní chody zahajovala ryba, filety z kambaly, další volbou bylo marylandské kuře či vejce ála l‘Argenteuil. S knedlíky a zeleninou připravili solené hovězí z konzervy. Na grilu opékali skopové kousky či brambory. Sladkou tečku měly dělat vaječné pudinky, jablečný koláč a drobné cukroví.

Studené bufet nabízelo krevetový koktejl, lososovou majonézu, hovězí jazyk či šunku a bohatý výběr francouzských sýrů.

Poslední menu z Titaniku zachránil cestující z první třídy Abraham Lincoln Salomon, který přežil na tzv. Money Boat. Bude draženo v New Yorku a má vynést sedmdesát tisíc dolarů – asi 1,7 milionu korun. To je zhruba stejně jako u podobné aukce z roku 2012.

Jídelníček a další dokumenty z Lifeboat 1 – první záchranné lodi pro nejbohatší cestující – bude dražit společnost Lion Heart Autographs a to 30. září.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související