Stres v práci i doma: Ženám zkracuje život!

Velikost textu: AAA

3. 9. 2015

Rozdíl v délce životů u obou pohlaví se zmenšuje, protože na ženy působí zhoubně moderní stres. Stále více z nich odchází z tradičních rolí matek a pečovatelek o domácí krb na trh práce konkurovat mužům. To je sice správně, ale právě stres související s náročným vyvažováním rodinného a pracovního života je připravuje o roky života.

Stále platí, že se ženy většiny národů Západu dožívají v průměru o čtyři roky více než muži. „Nárůst délky života je u žen ale o něco pomalejší než u mužů,“ tvrdí britský Národní statistický úřad.

„Zmenšující se rozdíl mezi průměrnou délkou života obou pohlaví odpovídá rostoucímu počtu důkazů, že stále větší počet žen získává vyšší vzdělání a náročné pracovní pozice a vedle toho čelí stresu ze snahy zkombinovat práci s výchovou dětí, což má negativní vliv na délku života,“ píše deník The Mail.

Nejvíce se přitom rozdíl délky průměrného života žen a mužů snižuje ve Spojeném království, USA a Austrálii, kde ženy pronikají do dříve typicky mužských pozic delší dobu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související