Dietářku málem zabila bezsacharidová dieta!

Velikost textu: AAA

8. 10. 2015

Dvaatřicetiletá Švédka téměř zemřela na následky ketoacidózy, kterou si způsobila v době kojení přísnou bezsacharidovou dietou. Před ní odborníci na výživu a lékaři varují všechny. Sacharidy jsou nezbytnou součástí lidského metabolismu a bez nich dochází k poškozování jater a celého těla. Dotyčnou přivezli s těžkým selháním srdce a křečemi na pokraji smrti.

Švédští lékaři ženu zachránili a ta jim pak přiznala, že byla posedlá hubnutím. Chtěla co nejrychleji shodit nadbytečná těhotenská kila. A tak zvolila stravu s absolutním vyloučením sacharidů. Tělo dostává jen bílkoviny a tuky, které tráví v játrech, tak vznikají ketolátky, jejich koncentrace v krvi roste a dochází k fyziologickému jevu známému jako ketoacidóza. Ta může končit i smrtí.

Žena během pár dní shodila čtyři kilogramy váhy, ale cítila se velmi malátně. Skončilo to ztrátami vědomí, zvracením, křečemi a nepravidelnou činností srdce.

Ketoacidóza se nejčastěji vyskytuje u osob s diabetem typu 2, kteří se neléčí podáváním inzulínu. V dechu pacienta je cítit aceton (odlakovač na nehty). V krvi je totiž vysoká koncentrace ketolátek, ketonových kyselin, které se uvolňují v plicích a odcházejí s dechem.

„Když nejíte žádné sacharidy, tělo začne trávit tuk. Nastává stav známý jako ketóza. Většina z nás jistý čas tohle dokáže zvládat. Když máte diabetes a hladovíte, protože tělo nemá sacharidy, začne trávit až moc tuku. Odpadními látkami jsou ketony, zvláště ketonové kyseliny. A nastává ketoacidóza,“ vysvětlil doktor Magnus Ekelund z Helsingborské nemocnice, kde ženu léčili.

Léčba roztokem glukózy a podávání inzulínu ji po třech dnech ketoacidózy zbavila. Lékaři ženě zakázali bezsacharidovou dietu a místo toho jí doporučili vyváženou stravu a pohyb.

Nebezpečné bezsacharidové diety poškozující zdraví jsou známy také jako paleo dieta, Atkinsova dieta či Dukanova dieta. Lidé při ní jedí velké množství bílkovin a tuků – zvláště živočišného původu nejčastěji – a vyhýbají se sacharidům brambor, kukuřice, rýže a obilí. Pokud člověk na této stravě začne mít „acetonový“ dech, měl by s dietou ihned přestat. Je to primárním znakem rozvíjející se ketózy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související