Farmáři lepili zpět na rostliny chomáče bavlny. Zemí totiž projížděl premiér

Velikost textu: AAA

21. 10. 2015

Uzbekistán ještě stále neopustil praktiky bývalého Sovětského svazu, jehož byl po desetiletí součástí. Když totiž venkovem projíždí na oficiální prohlídce premiér, musejí farmáři na pole s lepidlem a pytli bavlny. Sklizené chomáče pak lepí zpět na rostliny, aby uzbecký ministerský předseda viděl, jak bohatá úroda je letos na polích jeho země.

Premiér Šavkat Mirzijajev zamířil do Fargonské oblasti na východě země na konci září. Občané vesnice Šaharteppa museli vzít lepidlo a pytle s bavlnou a lepit chomáče zpět na rostliny, z nichž několik týdnů předtím bavlnu sklidili. Celkem donutily úřady k tomuto nesmyslu pět set mužů a žen.

Jedna skupina aplikovala lepidlo do tobolek a druhá zase vkládala dovnitř chomáče bavlny, další skupina pak musela tyto tobolky s bavlnou připevňovat na stonky kolem cest. Když jsem se jich zeptal, proč to dělají, odpověděli mi: ‚Zřejmě přijede premiér a bylo nám řečeno, že tu vše musí vypadat skvěle,‘“ píše britský deník The Guardian.

„Lidé tu musejí snášet velké těžkosti. Více než pět se lidí muselo zanechat práce a přijít a lepit bavlnu. Bylo nám řečeno, že je to nařízeno místní vládou,“ cituje The Guardian farmáře, který se bál přiznat své jméno.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související