Milovnice botoxu jásají. Bolestivé injekce nahradí krém

Velikost textu: AAA

21. 10. 2015

Milovníci mrtvé tváře bez mimiky a vrásek můžou jásat. Při aplikaci jejich oblíbeného botoxu totiž nebudou muset snášet bolestivé vpichy jehlou. Kalifornští plastičtí chirurgové mají prý revoluční řešení. Toxin umrtvující svaly a tím vyhlazující vrásky lze totiž aplikovat nově také na kůži roztíratelným gelem. Do podkožních svalů se vstřebá.

Botoxové injekce vyhlazují vrásky na dobu asi čtyř až šesti měsíců. Pak svaly znova ožívají, člověku se vrací mimika, ale také vrásky. Zatím není jasné, zda podávání gelem bude stejně účinné. Testy na dobrovolnících teprve proběhnou v nejbližších dnech.

Gel vyvinula společnost Revance Therapeutics. Konečně se jí podařilo přijít na to, jak botox dostat do podkoží bez jehly pouhým natřením na pokožku. Do testování gelu se dobrovolně zapojilo 450 osob.

„Stále však bude potřeba aplikovat gel u odborníka,“ píše britský deník The Mail. Pokud si totiž člověk natře gel na nesprávné místo, může si ochromit nervy v celém obličeji. Paralýza je sice dočasná, ale člověk vypadá jako po mrtvici. Navíc se gel vstřebává lépe až po ošetření pokožky kosmetickým laserem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související