Steakem ji neohromíte. Tahle žena sní až 20 houbiček na nádobí denně!

Velikost textu: AAA

20. 10. 2015

Třiadvacetiletá Emma Thompson z Anglie trpí velmi vážnou formou onemocnění známého jako pika. Osoby postižené touto poruchou příjmu potravy konzumují nestravitelné věci. Omítku, papír či třeba právě houbičky na mytí nádobí. Emma jich ale denně spořádá až dvacet a k tomu pije také jablkový prostředek na mytí nádobí.

Houby na mytí těla začala žvýkat ve svých třech letech. Později ochutnala houbičky na nádobí a už jim zůstala věrná. Přestože jí konzumace plastových houbiček a mycího detergentu může způsobit vážná onemocnění, ona je spokojená a pomoc odborníků odmítá.

„Někteří lidé si vyjdou na steak, já si raději zajdu koupit houbičku. Je to můj hřích. Mí přátelé si ze mě utahují a říkají: ‚Dáme si dnes k čaji houbičky a brambůrky?‘“ svěřila Thompsonová v rozhovoru pro britský deník Metro.

„Mám ráda vůni a chuť mycího gelu na nádobí, když je na houbičce. Je to takové pěnivé. Jakmile to někdo zmíní, když myju nádobí nebo vidím balík houbiček v obchodě, musím si jednu dát. Jsem na nich závislá,“ tvrdí Thompson.

Denně jich spořádá dvě až dvacet. Záleží na náladě, a zda je ve stresu. Nastříhané houbičky si prý nosí občas i do práce se svačinou. Nikdo se jí ale nesmí dotknout. „Osahanou houbičku bych nepozřela,“ dodává mladá Britka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související