V Miláně upekli nejdelší bagetu světa. Měřila 120 metrů

Velikost textu: AAA

21. 10. 2015

Tým šedesáti pekařů z Itálie a Francie spojil své síly, aby v Miláně o víkendu vytvořil nový světový rekord. A podařilo se. Na tamním Expu v neděli 18. října představili světu bagetu dlouhou 120 metrů. Pečivo bylo vyrobeno z jednolitého kusu těsta, ačkoli ji upekla speciální pásová pekárna.

Ta měla na délku dvacet metrů a bagetu skrz ni postupně posunovali tak, aby byla celá propečená. Trvalo to celkem sedm hodin.

Jakmile oblíbené pečivo z bílé mouky dosáhlo zlatohnědé barvy a bylo křupavé, natřeli ho pekaři Nutellou společnosti Ferrero, rozkrájeli a nabídli návštěvníkům Expa.

Paulo Fucci ze společnosti Ferrero byl nadšený. Ačkoli francouzská ministryně životního prostředí Segoléne Royalová už méně. Ferrero už v minulosti obvinila z toho, že používání palmového – velmi nezdravého – tuku pro výrobu Nutelly vážně přispívá k ekologické krizi. Palmy na výrobu oleje se totiž pěstují ve vypalovaných deštných pralesích. Navíc je palmový tuk pro lidské zdraví škodlivý.

Italové a Francouzi překonali dosavadní rekord z Ho Či Minova města ve Vietnamu, kde 111 metrů dlouhou bagetu upekli v roce 2006.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související