Má váš šéf dceru? Bude vlídnější a chápavější

Velikost textu: AAA

4. 11. 2015

Bill Gates má pověst velmi vlídného a empatického šéfa. A není divu. Má totiž dvě dcery a syna. Vědci z Floridy zjistili, že bossové mající dcery jsou mnohem chápavější a vlídnější vůči svým podřízeným než ti, kteří mají jen syny nebo žádné děti. A účinek dcery je o to silnější, když je prvorozenou ze všech potomků.

Zní to paradoxně, ale pokud člověk hledá zaměstnání podle šéfa, je dobré si zjistit, jakého pohlaví jsou jeho děti. Pokud má nadřízený dcery a nejlépe prvorozenou dceru, pak bude s větší pravděpodobností používat při práci více empatie a lidskosti než jiný šéf, který nemá žádné děti nebo syny.

„Předchozí studie prokázaly, že je něco pravdy na tvrzení filmu Já, padouch, v němž je hlavní zloduch proměněn ze superzlodcuha na supertátu poté, co musí dělat otce třem malým dívkám. Už také víme, že mnohem mírněji rozhodují soudcové s dcerami. Stejně tak se chovají kongresmani s dcerami, zvláště když jde o práva týkající se reprodukce. Tohle je ale poprvé, kdy jsme stejný efekt na chování prokázali u šéfů velkých firem,“ tvrdí profesor Henrik Cronqvist z University of Miami.

Bossové s dcerami jednají nejen lidštěji, ale mají také více pochopení pro rodinné záležitosti, nemocenskou a potřeby rodičů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související