Dvě sklenice limonády denně zvýší riziko srdečního selhání o čtvrtinu

Velikost textu: AAA

5. 11. 2015

Jedna půllitrová láhev slazené perlivé limonády konzumovaná denně může mít na zdraví srdce a cév mnohem zhoubnější vliv, než se dosud mínilo. Zvýší totiž riziko selhání srdce o více než pětadvacet procent. Tvrdí to švédští vědci, kteří sledovali dvaačtyřicet tisíc mužů středního věku.

Dvě dvousetmililitrové porce perlivé slazené limonády konzumované denně zvýší riziko selhání srdce o třiadvacet procent.

Podle všeho za to můžou jednoduché sacharidy používané jako sladila. Jich by člověk neměl denně sníst více než třicet gramů ve všech potravinách a nápojích, které pozře. Jenže taková plechovka Coca Coly o objemu 330 mililitrů obsahuje pětatřicet gramů cukru. Takže i ona sama přesahuje denní maximální limit příjmu cukru.

Švédští vědci teď v odborném časopise Heart publikovali závěry své studie, v níž sledovali dvaačtyřicet tisíc mužů ve věku pětačtyřicet až devětasedmdesát let. Muži konzumující dvě porce limonády denně (jedna porce počítána o objemu dvě stě mililitrů) byli ohroženi selháním srdce o třiadvacet procent víc než muži, kteří podobné nápoje nekonzumují vůbec.

„Náš výzkum naznačuje, že konzumace slazených limonád může přispět k rozvoji selhání srdce,“ píší autoři z Karolinska institutu.

Slazené perlivé limonády jsou občasný doplněk stravy, který si člověk může bez obav dopřát, když se stravuje zdravě a má dostatek pohybu. Nikoli však denně a rozhodně ne jako součást příjmu tekutin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související