Mobil odhalí rakovinu kůže z pouhé fotky

Velikost textu: AAA

20. 11. 2015

Nová aplikace SkinVision má pomoci lidem, kteří váhají před návštěvou dermatologa, zda mají na kůži nebezpečný nádor, či neškodné znaménko. Ačkoli v žádném případě nenahrazuje diagnostiku odborného lékaře, pomáhá včas odhalit s přesností třiaosmdesát procent nebezpečné bujení v kůži. Stačí mobilem útvar v kůži vyfotit a nahrát do aplikace. Ta snímek posoudí a vyhodnotí riziko karcinomu.

Aplikace má přimět lidi, aby neváhali navštívit odborníka kdykoli, kdy zpozorují podezřelý útvar na své kůži. Už dnes mnoho lidí hledá na Googlu diagnostiku celé řady onemocnění. Jenže laiky takový postup většinou víc zmate než ujistí.

SkinVision tvrdí, že diagnostika je přesná na třiaosmdesát procent. Stačí chytrým telefonem vyfotit útvar v kůži a nahrát do aplikace. „Používá algoritmus analýzy lézí založený na fraktální geometrii,“ tvrdí SkinVision.

„Tato aplikace nevznikla jako náhrada odborného lékaře, ale místo toho poskytuje nástroj pro analýzu a sledování znamének mezi pravidelnými prohlídkami u odborníka a pomůže lidem připravit se na lékařské vyšetření vlastní galerií obrázků,“ tvrdí šéf společnosti Dick Uyttewaal.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související