Hipsteři, zapomeňte na malé baňky. Letos frčí plnovous obalený ve třpytkách

Velikost textu: AAA

26. 11. 2015

Loni touto dobou internet a především sociální sítě typu Instagram a Twitteru zaplavily tisíce fotek hipsterů, kteří svůj plnovous ozdobili vánočně. Vousatí muži se inspirovali reklamní kampaní společnosti Grey London. Do porostu na tvářích si vetkali malé baňky a s ozdobou vyrazili na vánoční večírky. Letos ale frčí něco jiného. Plnovous obalený metalickými třpytkami.

„Obalením ochmýřené brady třpytkami změní hipsteři své obličeje v ryzí vánoční doplněk,“ radí duo hipsterů z Oregonu známé jako Gay Beards.

Jejich nápad už následovaly tisíce hipsterů z celého světa, kteří teď své brady obalují ve třpytkách a vyvěšují na sociálních sítích pod hashtagem #glitterbeards.

Absolutně nejpopulárnější je barva zlata. Následují i další vánoční odstíny, stříbrná a červená. Ale k vidění jsou i méně tradiční petrolejová, jasně modrá či žlutá.

Duo Brian a Jonathan z Oregonu na YouTube zveřejnili instruktážní video, v němž vysvětlují, jak lze třpytivý plnovous získat. Krom balení třpytek, které lze sehnat v obchodě s výtvarnými a kreativními potřebami, je nezbytné aplikovat do vousů také speciální olej na bradky. Aby třpytky dobře držely.

Nejdříve si hezky vousy namažte olejem na bradky. Chcete přece, aby se vousy obalily dokonale,“ radí Jonathan.

Při aplikaci třpytek je dobré nedýchat. „Musíte být opatrní, abyste je nevdechli,“ vysvětluje ve videu Brian při aplikaci třpytek na knír pod nosem.

Ovšem pozor! Velká paráda má obrovskou nevýhodu. „Třpytek se budete zbavovat ještě několik týdnů poté,“ varují Jonathan a Brian, podle nichž třpytky zaneřádí celou domácnost a oblečení.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související