Nadměrná konzumace mouky poškozuje játra podobně jako alkohol

Velikost textu: AAA

3. 12. 2015

Nadměrná konzumace bílé mouky a brambor může vést k poškození jater stejně jako nadměrná konzumace alkoholu. Většina osob holdujících lihovým nápojům má při jaterních testech vysokou hladinu gamma-glutamyl transpeptidázy. To je projevem ztučnění jater. Ale řada osob s vysokou hladinou tohoto enzymu alkohol nepije. Jenže konzumuje velké množství na škrob a jednoduché sacharidy bohatých potravin.

Ty se rychle štěpí v trávicím traktu na glukózu, jejíž nadbytek se tělo snaží uložit v tucích. A dochází ke ztučnění jater. To nealkoholové je stejně nebezpečné jako alkoholové. Neřešený problém totiž může vést až k selhání jater, cirhóze a smrti.

„Jako každý lékař jsem si vždy myslel, že lidé s vysokou hladinou této peptidázy podceňují to, kolik toho vypijí,“ svěřil doktor David Unwin z Velké Británie deníku The Telegraph.

Ale vysoká hladina této peptidázy je vyvolána také nezdravou stravou. Proto u osob s vysokou hladinou gamma-glutamyl transpeptidázy je nezbytné nasadit přísnou dietu bohatou na zeleninu a chudou na cukr, s vysokým příjmem ořechů, ryb a olivového oleje.

„Výsledky takové stravy jsou hromné. Ihned po zahájení této diety klesne hladina enzymu, protože játra jsou první místo, kam míří nadbytek glukózy,“ vysvětluje doktor Unwin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související