Drogy vyléčí z drog: Kouření marihuany zbaví závislosti na heroinu

Velikost textu: AAA

5. 12. 2015

Vůbec nejtěžší závislosti vznikají na opiátech typu heroin. Velmi často se tvoří silná závislost na této droze už po prvním užití a úspěšně abstinuje jen málo narkomanů, kteří se rozhodnou závislosti zbavit. Pomoci však může marihuana. Řeklo by se, že se jedná o vytloukání klínu klínem. Ale konopná droga má ve srovnání s heroinem mnohem méně zhoubný vliv na psychiku a zdraví.

Zjistili to adiktologové z Columbia University. Při práci s narkomany závislými na heroinu zjistili, že jedinci kouřící marihuanu lépe spí, jsou méně úzkostní a také s větší pravděpodobností dokončí úspěšně léčebný kurz. Pokud pak narkomanům závislým na heroinu podávali dronabinol (obsahující THC), velmi jim to pomohlo s abstinenčními příznaky.

Jedním ze zajímavých objevů této studie bylo pozorování blahodárných účinků kouření marihuany na udržení léčby,“ tvrdí autoři z Columbia University.

Někteří odborníci pracující s narkomany také poukazují na fakt, že ve státech USA, kde legalizovali marihuanu, výrazně ubylo úmrtí na předávkování heroinem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související