Potvrzeno vědecky: Nejhezčí lidé dostávají nejlepší stoly v restauraci

Velikost textu: AAA

5. 1. 2016

Ať už si to majitelé restaurací uvědomují či nikoli, při rozdělování stolů v restauraci dostávají nejlepší stoly ti nejatraktivnější jedinci. Většinou to ale dělají vědomě, což potvrzuje výzkum, který provedla britská televize Channel 4. A dělají to především proto, že atraktivní člověk na viditelném a exkluzivním místě funguje jako lákavá reklama na jejich podnik.

V pořadu Tricks of the Restaurant Trade byli odesláni modelové a modelky do restaurací v Londýně. Od vchodu ke stolu byli vždy uváděni na nejlepší místa. A vždy pro ně nějaký volný stůl byl. Méně pohledné jedince sice taky přijali, ale usadili tak, aby nebyli příliš vidět. A když přišel herec s neurofibromatózou, většinou se dozvěděl, že podnik má plno.

Je to velké zklamání. Když vás příště usadí vzadu na neviditelném místě, už víte proč,“ komentuje své odmítnutí herec Adam Pearson, jenž trpí neurofibromatózou a jeho obličej je poset nezhoubnými nádory.

Pro kameru se k tématu ochotně vyjádřil šéfkuchař Simon Rimmer, který vlastní restauraci Greens v Manchesteru. „Každá restaurace má své zlaté stoly, kam usazuje nejlépe vypadající hosty. Klientela totiž dává ostatním jistou informaci o tom místě. Dobře vypadající hosté přitáhnou více lidí a vydělají více peněz, tak jsou usazováni na viditelná místa,“ přiznal Rimmer v pořadu televize Channel 4.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související