Ve velšské zoo mají nejvyšší žirafu světa. Měří 5,7 metru na výšku

Velikost textu: AAA

6. 1. 2016

Pokud by chtěl někdo hledat nejvyšší žirafu světa, byl by bláhový, kdyby zamířil do Afriky. Nejvyšší kopytník s extrémně dlouhými krčními obratli totiž žije ve Walesu. Žirafu dosahující rekordní výšky 5,7 metru chovají v zahradě na západě země v hrabství Pembrokeshire. A podle ošetřovatelů nikde v zajetí není vyšší exemplář.

A ve volné přírodě zase nežijí tak vysoké žirafy, protože nemají tak nutričně hodnotnou a pravidelnou stravu jako právě jedinci pocházející ze zahrad. To je důvod, proč Zulu vyrostl do ohromné výšky 5,7 metru. V divočině dosahují největší samci výšky 5,5 metru. Ale Zulu má ještě o dvacet centimetrů více.

Když je Zulu ve výběhu, poutá na sebe hned pozornost. Je totiž až o metr vyšší než jeho kamarádi.

Osmnáctiletého samce nikdy přesně nezměřili, za živa je to nemožné a uspání by ho vystavilo velkému riziku, výšku chovatelé z Folly Farm odhadují podle vchodu do zimního ustájení, které má šest metrů a Zulu v něm prochází tak, že mu nad hlavou zbývá zhruba třicet centimetrů.

Až jednou samec zemře, přeměří jej a požádají o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, kde je uveden samec George z Keni, který zemřel v roce 1969 a měřil právě 5,7 metru. „Na žádost chovatelů žirafy Zulu od jeho chovatelů čekáme,“ uvedl mluvčí pro Guinnessovy světové rekordy v rozhovoru pro deník The Telegraph.

„Pravidelně k nám jezdí ošetřovatelé žiraf z jiných zahrad a diví se, jak obrovský Zulu je. Nikdy nám nikdo neřekl, že viděl někdy vyššího jedince, takže jsme přesvědčeni, že je nejvyšší,“ uvedl Tim Morphew ze zoo Folly Farm v rozhovoru pro deník The Telegraph.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související