Kim Čong-un je superhrdina. Na nejvyšší horu KLDR vyběhl v lakýrkách

Velikost textu: AAA

14. 1. 2016

Přestože trpí závažnou nadváhou a neobouvá nikdy jiné boty než lakýrky, nemá problém severokorejský diktátor Kim Čong-un vyběhnout na nejvyšší horu své země jako laňka a ještě se u toho usmívat, jako by zrovna vyběhl dva schůdky po červeném koberci. Třiatřicetiletý komunistický lídr se v mínus třiadvaceti stupních nechal fotit pro propagandistické materiály, jimiž se snaží svým vazalům dokázat, že je polobůh.

Na hoře Paekdu, aktivním vulkánu vysokém 2 700 metrů na hranici KLDR a Číny, se nechal fotit s úsměvem, přestože ho ošlehával ledový vítr s teplotou mínus třiadvacet stupňů Celsia. Státník pózoval v lakýrkách, jako by si vyšel do divadla a nikoli nejdrsnějšího kouta své země.

Svým nejvěrnějším komunistickým spolupracovníkům podle severokorejských médií přiznal, že výšlap na horu mu dodal mentální energie mocnější než jakákoli jaderná zbraň.

Téma těchto bomb je pro Kima aktuální. Nedávno prohlásil, že vyvinul vodíkovou bombu, s jejíž pomocí by dokázal vyhladit celé USA.

Vědci potvrdili, že v oblasti, kde KLDR provádí jaderné zkoušky, došlo k detonaci se zemětřesením o síle 5,1 Richterovy škály. Ale síla detonace byla stokrát slabší, než je pro vodíkovou pumu typické.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související