Úzkost stáčí tělo doleva, zjistili vědci

Velikost textu: AAA

22. 1. 2016

Když člověka zasáhne úzkost a deprese, většinou se říká, že se motá v bludném kruhu. Rčení se opírá o realitu. Pokud člověk totiž trpí úzkostí, ztrácí schopnost chodit rovně, jeho mozek ho nutí točit se neustále doleva. Takže se motá v levotočivých kruzích. Prokázali to vědci z Kentu.

Podle nich je mozek úzkostného člověka nevyrovnaný v aktivitě hemisfér. Ta pravá vykazuje extrémní činnost, přitom řídí levou stranu těla a nutí tedy člověka stáčet se doleva. Vědci z Kentu to prokázali jednoduše. Lidem s úzkostí zavázali oči a nechali je jít rovně. Jenže místo přímé trajektorie se tito lidé začali postupně stáčet doleva a tvořili velké levotočivé kruhy.

Lidé zažívající úzkost a psychické zabrzdění vykazují vyšší aktivitu v pravé části mozku, což způsobuje to, že začnou chodit po trajektorii mířící doleva. Jedinci se zavázanýma očima, kteří vykazovali inhibici a úzkost, byli náchylnější k chůzi doleva, což indikuje vyšší aktivaci pravé hemisféry v mozku,“ vysvětluje psycholog doktor Mario Weick z University of Kent.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související