Poustevnice zdědila 17 milionů. Peníze darovala a vrátila se na samotu

Velikost textu: AAA

26. 1. 2016

Šestaosmdesátiletá Marija Zlatićová ze Srbska žije desítky let jako poustevnice. Její manžel odešel v padesátých letech do Austrálie a vytvořil tam slušné jmění. Když zemřel, milion australských dolarů odkázal své chudé manželce. Jenže ona život v blahobytu odmítla. Osmdesáti milionů srbských dinárů neboli sedmnácti milionů českých korun se zbavila a vrátila do své poustevny v horách.

Zlatićová žije v chatrči z hlíny na východě Srbska. O manželově smrti se dozvěděla v roce 2011. Tehdy pověřila sousedy, aby vypátrali více informací. Na konci minulého roku jí sdělili, že zdědila milion australských dolarů. Marija darovala veškeré peníze organizaci, která jí během posledních let pomáhala přežít.

„Peníze nepotřebuji. Mně naprosto stačí chléb, čistá voda a dřevo, aby mi v zimě nebyla zima. Tam, kam brzy odejdu, žádné peníze nepotřebuji, takže jsem se jich zbavila. Oni je potřebují víc,“ svěřila Zlatićová v rozhovoru pro srbský deník B92.

Marija odešla s manželem Momcilem do Austrálie v roce 1956 původně také. Po roce a půl se však vrátila pečovat o svou nemocnou matku a v rodné vlasti už zůstala.

„Sousedé mi přicházejí pomáhat, posekají mi dřevo. Ale nejlepšími přáteli jsou mí psi,“ svěřila Zlatićová v rozhovoru pro Vecernje Novosti.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související