Kdyby bylo přistání na Měsíci nahrané, vědělo by to lidstvo už v roce 1973

Velikost textu: AAA

28. 1. 2016

Podle vědců z Oxfordu se konspirační teorie a falešné informace odhalí nejpozději do čtyř let. Odborníci z prestižní britské univerzity vypočítali, že kdyby Neil Armstrong v roce 1969 na Měsíc nevstoupil, ale bylo to sehrané číslo z Hollywoodu, dozvědělo by se o tom lidstvo nejpozději v roce 1973. Žádná konspirační teorie nezůstane bez ověření déle než čtyři roky.

„Největší konspirační teorie jako to, že přistání na Měsíci bylo nahrané, by byly potvrzeny do několika let, pokud by byly pravdivé,“ tvrdí fyzik David Grimes z Oxfordské univerzity.

Čím více lidí se o konspirační teorii zajímá, tím kratší má tato teorie život. Takže aby nějaká konspirační teorie přežila aspoň sto let, může se jí účastnit maximálně 125 lidí. V NASA ale pracuje na čtyři sta tisíc lidí, takže podle výpočtů by se dařilo kamufláž s falešným přistáním na Měsíci držet jen necelé čtyři roky.

A pokud by byla konspirací také klimatická změna, už dávno bychom o tom věděli. O tom, že ke změně podnebí skutečně dochází, informuje více než čtyři sta tisíc vědců z celého světa. Jejich společná kamufláž by tak přežila jen tři roky a devět měsíců.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související