Španěl se dožil 107 let. Denně vypil čtyři lahve červeného vína

Velikost textu: AAA

8. 2. 2016

Když se Antonia Docampa Garcíi ptali na recept na dlouhověkost, doporučoval pití červeného vína. Tedy jen červeného vína. On sám nepil vůbec vodu a alkoholického nápoje z bobulí modrých odrůd révy vinné si užíval denně čtyři lahve. A dožil se úctyhodných 107 let.

Docampo žil ve španělské Ribadavii, kde měl velký vinohrad. Z něho sklízel hrozny a vyráběl si z nich červené víno. K obědu vypil dvě lahve a k večeři další dvě. Vodu nepil vůbec. Přesto měl zdravé ledviny a játra a dožil se 107 let.

„Dokázal vypít litr a půl najednou. Litr a půl k obědu a to samé k večeři. Když jsme byli oba doma, tak nám na měsíc stačilo tak dvě sta litrů vína. Nikdy nepil vodu,“ tvrdí nebožtíkův syn Manuel Docampo Lopez.

Antonio tedy vypil denně doporučované tři litry tekutin, ale nikoli vody. Lékaři před podobným chováním varují. Ale jeho rodina věří, že přežil díky tomu, že révu ve svých vinohradech pěstoval ekologicky bez chemie, kterou nepoužíval ani při výrobě a skladování vína.

Výrobě vína se začal věnovat ve třicátých letech po skončení španělské občanské války. Založil si firmu Bodegas Docampo, kterou dnes vede jeho synovec Jeronimo Docampo.

„Většinu vína, kterou vyrobil, prodal, ale stále si dostatečné množství nechával pro sebe. Ročně vyprodukoval šedesát tisíc litrů vína a tři tisíce si schoval pro sebe. Vždycky říkal, že jen díky vínu žije tak dlouho,“ tvrdí Jeronimo Docampo.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související