Řidič autobusu z Indie je první oficiální obětí meteoritu

Velikost textu: AAA

10. 2. 2016

Čtyřicetiletý řidič autobusu z indického státu Tamilnádu je zřejmě první oficiální obětí meteoritu. Úlomky z horniny dopadnuvší na povrch naší planety mu způsobily zranění neslučitelná se životem a připravily ho o život. Přitom pravděpodobnost, že člověka udeří padající meteorit, je jedna k několika milionům.

Většina menších meteoritů shoří při průletu atmosférou a zemského povrchu se vůbec nedotkne. Tento kámen ale musel být větší a ve Vellore ve státě Tamilnádu dopadl až na zem. Zřítil se na pozemky soukromé vysoké technické školy a zabil čtyřicetiletého řidiče autobusu, který poblíž pil vodu.

Médiím to potvrdila tamilnádská ministryně Džajalalitá Ďajaramová. „Muže zasáhly úlomky meteoritu po dopadu, byl převezen do nemocnice, kde zraněním podlehl,“ uvedla.

Meteorit vysklil několik oken a zranil svými úlomky a vymrštěnými kameny tři další osoby. Dopadající meteorit vidělo několik svědků. Zářící objekt letící k zemi po sobě zanechal typický kráter.

Podle skeptiků se však nejednalo o žádný meteorit nýbrž výbuch třaskaviny. Ministryně Džajaramová to popřela s tím, že rodinu oběti odškodní.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související