Zvrácené: Cestovka vozí na dovolenou plyšáky upracovaných Japonců

Velikost textu: AAA

15. 2. 2016

Japonci jsou pověstí dlouhými pracovními dny a neschopností odpočívat. Pro všechny, kdo nemají čas vzít si dovolenou, má řešení cestovní kancelář Unagi Travel. Ta totiž takovým existencím nabízí možnost vyvézt na výlet aspoň vlastního plyšového medvěda. Pracující může dřít vesele do úmoru, zatímco jeho chlupatá hračka se podívá do světa.

Majitel cestovky Sonoe Azuma posbírá hromadu plyšáků, panenek a dalších hraček, odveze je na vyhlášené místo v Japonsku a tam je naskládá tak, aby se vyjímaly na fotce. Pořídí pár záběrů a ty po dovolené rozešle spokojeným majitelům.

„Chtěl jsem poskytnout dovolenou lidem, kteří sami na dovolenou nemůžou, protože jsou třeba v nemocnici, nemůžou si vzít volno nebo mají moc práce či málo peněz,“ svěřil Azuma v rozhovoru pro deník The Telegraph.

Plyšáky a hračky tak bere do chrámů a svatyní Kamakura či na Tokijskou věž. Většinu klientů tvoří Japonci, ale začíná přibývat zájemců ze zahraničí, jichž už je mezi klienty kolem deseti procent.

Nejdražší dovolená na Havaji přijde plyšáka (a jeho majitele) na padesát tisíc jenů – asi jedenáct tisíc korun českých. Nejlevnější výlety přijdou v přepočtu na 850 korun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související