Džíny NIKDY! neperte, tvrdí šéf Levi’s

Velikost textu: AAA

19. 2. 2016

Prezident společnosti Levi’s varuje zákazníky všech značek džínového oblečení, aby se vyvarovali jakéhokoli praní denimu. Tento typ oděvu se podle něj nikdy a za žádných okolností nepere. Chip Bergh v rozhovoru pro magazín Fortune vysvětluje, jak riflové kalhoty nosit.

„Cílem mého snažení bylo… probrat hlasitě všechny klienty a říct jim, že všichni fungujeme na autopilota a jakmile něco přestaneme nosit, automaticky to hodíme do koše na praní. Ale dobré džíny nepotřebují vyprat v pračce nikdy. Nebo jen velmi výjimečně,“ tvrdí Bergh s tím, že kalhoty je potřeba vyprat skutečně jen v případě, že jsou od krve, bláta či pokrmu apod.

Souhlasí s ním také výrobce kalhot Huit Denim, který na svém webu píše: „Pravé džíny není třeba prát až šest měsíců. Čím déle je necháte tak, tím lépe budou vypadat. Důvodem toho je jednoduše to, že se indigová barva obnosí na místech, která nejvíce namáháte. Sedáním, vkládáním telefonu do kapsy, rukama v kapsách. Všechny tyto každodenní věci přispějí k dokonalému vzhledu kalhot. Když přijde velký den praní, indigo se vymyje nejvíc tam, kde jste látku namáhali. Když je vyperete ale brzy po koupi, pak se vymyje rovnoměrně a kalhoty ztratí hezký vzhled.“

A jak udržet kalhoty hygienicky čisté? Často je větrat. A jednou za čas vložit do igelitového pytle a i s ním nechat řádně zmrazit v mrazáku. Zabije to spolehlivě choroboplodné zárodky včetně plísní a bakterií. Zápachu se denim rychle zbaví pobytem na topení.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související