Chytré hodinky pro školáky: Vejde se do nich obří tahák! (FOTO)

Velikost textu: AAA

7. 3. 2016

Téměř každý člověk někdy v životě použil při písemce tahák. Mnozí si ho strčili za náramkové hodinky a nemotorně se z něj snažili drobounký text opsat. Takovým časům ale odzvonilo s moderními technologiemi, které dovedly podvádění k dokonalosti. Na internetu se objevily levné chytré hodinky, do nichž lze nahrát až čtyři gigabyty informací. Učitelé a zkoušející tak zřejmě budou muset studentům zakazovat nejen mobily, ale už i hodinky.

Smart Watch jsou k dostání v internetovém obchodě Amazon i na aukčním portálu eBay. Vypadají jako velmi laciná varianta iWatch a jejich displej slouží k promítání textů i obrázků.

Očekávám, že skrytý trh s těmito technologiemi je velký, tato nabídka na Amazonu je pouze vrcholek ledovce,“ uvedl v rozhovoru pro BBC ředitel střední školy z Bathu Joe Sidders.

Hodinky ale nejsou žádná amatérská záležitost. Jediným bezpečnostním tlačítkem je lze ve vteřině přepnout na obyčejný chronometr a zmizí všechny ostatní funkce. Podvádějící tak může ve vteřině svůj tahák změnit v obyčejné náramkové hodinky a nikdo nic nepozná.

Model se čtyřmi gigabyty paměti vyjde na Amazonu na jednašedesát dolarů (asi 1500 korun) a lze jej zaslat také do Evropy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související