Bílá mouka zabíjí stejně jako tabák!

Velikost textu: AAA

10. 3. 2016

V souvislosti s rakovinou plic se v posledních letech hovořilo především o cigaretách a kouření. Jenže nejen tabák a zplodiny z jeho spalování zvyšují riziko nádorového onemocnění dýchací soustavy. Také častá a nadměrná konzumace potravin s vysokým glykemickým indexem. Tedy především nadměrný příjem bílé mouky a výrobků z ní.

Bílý chléb, veškeré pečivo z hladké pšeničné mouky, bílá rýže a také cornflakes zvyšují riziko rakoviny plic o devětačtyřicet procent, když jich je v jídelníčku nadbytek. Ne, že by samotné tyto potraviny byly toxické jako zplodiny z tabáku, ale zvýšený příjem těchto potravin s vysokým glykemickým indexem vede k nárůstu zánětů v plicích, z čehož může dojít až k rozvoji rakoviny plic.

Doktorka Stephanie Melkonianová z Universiy of Texas srovnala jídelníček 150 tisíc osob a srovnala ho s mírou onemocnění rakovinou plic u této skupiny.

„U osob konzumujících potraviny s nejvyšším glykemickým indexem bylo riziko o devětačtyřicet procent vyšší než u těch, které konzumovaly potraviny s nejnižším glykemickým indexem,“ tvrdí doktorka Melkonianová.

Zvýšený příjem potravin s vysokou glykemickou hodnotou zvyšuje hladinu glukózy v těle. To reaguje zvýšením hladiny inzulínu. A právě odchylky v hladině inzulínu podobnému růstovému hormonu souvisejí s vyšším rizikem rakoviny plic. Což bylo prokázáno v jiných studiích.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související