Rodiče prodali své batole, aby si mohli koupit nový iPhone

Velikost textu: AAA

9. 3. 2016

Politika jednoho dítěte v přelidněné Číně vytvořila obrovský sociální problém. Rodiče mnoho let dávali přednost chlapcům, takže je jich teď v zemi obrovská početní převaha. A z dívek se najednou stalo „nedostatkové zboží“. Doslova to tak viděli i rodiče osmnáctiměsíční holčičky, kteří dceru prodali, aby měli na nový iPhone.

Za dívku dostali na černém trhu v přepočtu asi čtyřiadevadesát tisíc korun, což jim na koupi vysněného telefonu stačilo. A také na to, aby si odseděli za mřížemi tři roky.

Devatenáctiletý Číňan, jehož policie odvedla v klepetech, našel kupce na sociálních sítích. Jeho partnerka, matka novorozené holčičky, s prodejem souhlasila.

„Tuan (není to jeho skutečné jméno) z Tchung-anu v provincii Fu-ťien na jihovýchodě Číny si chtěl koupit nový iPhone a motorku za peníze, které získal prodejem svého dítěte,“ píše
People‘s Daily.

Na sociální síti holčičku nabídl za třiadvacet tisíc jüanů. Matka Siao Mej otěhotněla v osmnácti a o dítě prý nestála. S prodejem dcery tedy souhlasila. „Sama jsem adoptovaná a mnoho lidí v mém rodném městě poslalo své děti na výchovu k cizím lidem. Nevěděla jsem, že je to ilegální,“ uvedla žena ve výpovědi na policii.

Holčičku koupil pro svou sestru nejmenovaný kupec. Dotyčná žena zatím o dítě pečuje. Úřady rozhodnou o osudu novorozence.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související