Odmítla se vdát za bratrance. Zastřelil ji přímo na svatbě! (FOTO)

Velikost textu: AAA

21. 3. 2016

Tragický příběh se odehrál na svatbě Kurdů v německém Hannoveru. Jednadvacetiletá Shilan H. si odmítla vzít svého o rok staršího bratrance Sefina. Ten vytáhl zbraň a na místě ji zastřelil. Nevěstu v kaluži krve vyfotil otec Ghazi H. a snímek vyvěsil na Facebooku. Prý jako odstrašující případ proradných starých zvyků, které si někteří Kurdové s sebou odnášejí do Evropy.

S nejhlubším smutkem, bolestí a krvácejícím srdcem oznamuji, že jsem přišel o dceru. Zemřela v kaluži vlastní krve jako oběť proradné tradice,“ napsal padesátiletý Ghazi H. na Facebooku.

Podle deníku Der Bild došlo ihned po střelbě k mohutné rvačce. Rodiny tří bratrů Ghaziho, otce nevěsty, Numana, otce ženicha Sefina, a třetího bratra Hasana se porvaly. Lékaři museli ošetřit čtrnáct osob.

Dvaadvacetiletý Sefin N. z místa činu utekl, policie po něm pátrá.

Shilan přišla do Německa z Iráku před osmnácti roky jako tříleté batole. V zemi se její rodina integrovala a ona studovala realitní management a vdávat se nechtěla. Rozhodně ne za bratrance Sefina. Jenže její strýcové Hasan a Numan rozhodli jinak. U obřadu však dívka řekla ne. Sefin vytáhl zbraň a zastřelil ji.

Co udělali, byl hrůzný zločin proti nevinné oběti. Zřejmě zapomněli, že dnes žijeme v Evropě,“ odsoudil příbuzné Ghazi H.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související