Chudí japonští důchodci se masově věnují kapsářství

Velikost textu: AAA

30. 3. 2016

Sociální nůžky se zásadně rozevírají ve všech vyspělých zemích světa. Rozdíl mezi nejbohatšími a chudými se stále zvětšuje a senioři v Japonsku se to rozhodli řešit po svém. Kradou. Kapsářství je nešvar, který se mezi chudými důchodci rozmohl a medializované případy třiaosmdesátileté ženy a pětasedmdesátiletého muže z posledního týdne to jen podtrhují. Šedá ekonomika založená na kapsářství v císařství kvete a mezi seniory přibývá trestných činů.

„Zločiny páchané seniory jsou dnes častější než zločiny páchané mládeží,“ uvedl mluvčí japonské policie. A to je jev skutečně nebývalý. Ve všech zemích světa totiž kriminalita s věkem klesá. Jenže japonská populace je velmi stará a mladých je podstatně méně než seniorů.

Třiaosmdesátiletá Sato Kamijamová z Tokia byla zatčena za krádež peněženky z kabelky na stanici Ueno minulý pátek. „Když vidím peněženku, tak si ji vezmu. Dělám to pro peníze,“ přiznala podle televize Asahi.

V první polovině roku 2015 japonská policie stíhala kvůli podezření ze spáchání trestného činu 23 656 osob starších pětašedesáti let. A násilných trestných činů meziročně přibylo o 10,8 procenta.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související