Ženy provolají ročně o 30 hodin více než muži!

Velikost textu: AAA

11. 4. 2016

Ženy se operátorům mobilních sítí vyplatí podstatně více než muži. Tedy pokud jim účtují provolané minuty. Prsaté pohlaví totiž provolá v průměru až o třicet hodin více za rok. Potvrdili to vědci z Oxfordské univerzity. A důvod? Ženy jsou prostě pohlavím upovídaným a potřebují klábosit s kamarádkami, příbuznými a blízkými.

Muži provolají v průměru sto hodin ročně, ženy 130, tedy o třicet hodin více. To znamená dvě a půl hodiny navíc měsíčně a denně o pět minut déle. Žena provolá denně v průměru jednadvacet minut, zatímco muž asi šestnáct.

„Zatímco ženy udržují přátelství a pouta s blízkými povídáním, tváří v tvář či po telefonu, muži udržují přátelství při životě sdílením společných aktivit,“ tvrdí evoluční biolog profesor Robin Dunbar z Oxfordské univerzity.

Z analýzy také vyplývá, že lidé volají stále méně a méně, jak stárnou. Ženy mají s rostoucím věkem více přátel než muži, předhánět je začnou zhruba od devětatřiceti let věku. V mládí je tomu ale naopak, ženy mají přátel jen pár, muži kruhy početné.

Výzkumy z USA dokazují, že ženy řeknou v průměru denně asi dvacet tisíc slov, což je o třináct tisíc více než muži.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související