Putinova kavárna: Merkelová na záchodě a Obama na toaleťáku

Velikost textu: AAA

13. 4. 2016

Diplomaticky naprosto nepřijatelná je kavárna z ruského Krasnojarsku, jejíž majitelé ji zasvětili prezidentu Putinovi. Kavárna President má na svých stěnách desítky fotek hlavy Ruska. To by ani tak nevadilo, horší je výzdoba toalet. Tu tvoří lídři Británie, Německa a USA. Přičemž Obama je dokonce na toaletním papíru.

Toalety byly nazvány NATO blokem a Putin v nich tudíž není. Zato David Cameron, Angela Merkelová či ukrajinský prezident Petro Porošenko ano. A hosté můžou přiloženým černým fixem připisovat na fotografie těchto státníků vlastní názory.

I samotným Rusům však laciné zesměšňování státníků připadá nevhodné. Právník Igor Simonov vyzval majitele, aby výzdobu toalet změnili. „I když je to satiricky míněno, mohlo by to porušovat osobní právo, důstojnost, čest a pověst,“ mínil Simonov v rozhovoru pro BBC.

„Tohle je tak ubohé! Musíme zahájit skutečný boj proti našim protivníkům, ekonomicky, v obraně, zvýšením životní úrovně našich občanů, ne spadnout na tuto úroveň primitivního urážení,“ píše komentátor deníku Komsomolskaja Pravda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související