Jídlo z fast foodu: Tyhle jedy do sebe dostáváte!

Velikost textu: AAA

20. 4. 2016

Jídlo z rychlého občerstvení nikdy nebylo určeno jako hlavní či převažující druh pokrmu v lidském jídelníčku. Bohužel, dnes je na Západě opak pravdou, a hranolky, pizza, burgery a podobné pokrmy se stávají hlavním zdrojem živin člověka. Vědci z Washingtonu DC teď ale zjistili, že zdraví a život ohrožují nejen nadbytkem nasycených tuků, navíc přepálených, škodlivinami z tepelně upraveného červeného masa a jednoduchými sacharidy, ale také velmi nebezpečnými ftaláty. Ty působí negativně na tělo v mnoha úrovních. Výsledky studie jsou přitom podle autorů alarmující.

Dosud se o ftalátech hovořilo jen v souvislosti s plasty, tato látka se přidává jako změkčovadlo do umělých hmot. A než se zjistilo, že vážně škodí zdraví, byly (a mnohdy stále jsou) součástí obalů na potraviny, hraček a dalších potřeb pro domácnost. Jenže pokrmy z rychlého občerstvení jsou také velkým zdrojem těchto látek.

Vědci z George Washington University prokázali velmi jasný a silný vztah mezi konzumací rychlého občerstvení a vysokou hladinou ftalátů v krvi. Nevadí přitom zřejmě jídlo samo, nýbrž způsob jeho přípravy.

„Nesnažíme se tady vytvořit paranoiu nebo úzkost, ale myslím, že naše objevy jsou alarmující. Nestane se vám to každý den, kdy dokončíte studii a máte tak pádné a silné důkazy,“ oznámila doktorka Ami Zotová z George Washington University.

Ftaláty prokazatelně ovlivňují negativně plodnost zvláště u mužů, poškozují hormonální systém člověka a souvisejí s některými typy rakoviny.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související