Ženu pokousal náboženský policista. Odmítla smazat nahrávku, na níž ji bije

Velikost textu: AAA

11. 5. 2016

Život saúdských Arabů nesužují jen tradiční policisté, jak je známe z Evropy, ale také příslušníci mravnostní a náboženské policie oblečení v civilu. A terorizují občany třeba za to, že nemají vhodné cudné oblečení nebo se jakkoli jinak chovají proti islámu. Jenže vláda jim nedávno zakázala chovat se agresivně či dokonce zatýkat osoby. Jistá žena z Rijádu byla ale takovou policií o víkendu hrubě napadena. A hodlala si útok natočit mobilem jako důkaz. Když ji náboženský policista vyzval, aby nahrávku smazala, odmítla. Tak ji pokousal.

„Zamotali mi šátek kolem hlavy a začali mě bít. Uráželi mě, protože jsem nevymazala to video. Začala jsem řvát, když jsem se pokoušela dostat z auta. Ale oni mě a kamarádku vevnitř zamknuli. Tak jsem se pokusila vše natočit znova a on mě kousnul,“ uvedla poškozená v rozhovoru pro BBC.

Náboženská policie velmi často přesahuje své kompetence, což rijádská vláda nevidí ráda a za zneužívání moci je trestá. Krom toho teď mravnostní policii zakázala zatýkat provinilce. Smějí pouze informovat státní policii o přečinech občanů proti právu šaría, ale musejí se chovat slušně a lidsky.

Omezení pravomocí náboženské policie vítají mladí Saúdové s nadšením.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související