Spáchal sebevraždu skokem do výběhu se lvy. Zemřely dvě šelmy

Velikost textu: AAA

24. 5. 2016

Zoufalý pokus o sebevraždu se během víkendu pokusil spáchat dvacetiletý Chilan v zoologické zahradě v hlavním městě této jihoamerické země. Nahý skočil do výběhu se lvy ve chvíli, kdy byla zahrada plná návštěvníků. Dvě šelmy se ho pokusily ochutnat, než dokončily hostinu, vedení zahrady je zastřelilo. Muž s vážnými zraněními přežil.

Po vytažení z výběhu a odvozu do nemocnice byl v jeho oblečení nalezen dopis na rozloučenou, v němž vysvětluje důvod sebevraždy, k níž pohotovou reakcí ošetřovatelů zvířat nedošlo. Bohužel jeho nepromyšlené chování stálo život dvě vzácné šelmy. Ředitelka zahrady neměla na výběr a zvířata musela usmrtit.

„Zoologická zahrada má jasně stanovený protokol, protože lidské životy jsou pro nás velmi důležité,“ vysvětlila šéfka Metropolitní zoo Alejandra Montalbo, proč lvy ihned zastřelili. Šelmy by mohly být uspány, ale v zahradě zrovna neměli žádnou rychle účinkující střelu, která by zajistila záchranu života zoufalého muže.

„Lvů je mi přirozeně velmi líto, ale neměli jsme na výběr,“ dodala Motalbo.

Mladík skončil v nemocnici v Santiagu de Chile v kritickém stavu. Podle lékařů ale zřejmě přežije. K incidentu došlo v sobotu 21. května kolem poledne.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související