V čínské reklamě na prací prášek vyperou z černocha čistého asiata (VIDEO)

Velikost textu: AAA

31. 5. 2016

Brutální rasismus předvádějí Číňané v reklamě na prací prášek Čchiao-pi. Mladá dívka si přivádí do koupelny pohledného černocha v šatech znečištěných barvou, jehož nacpe do pračky a nasype do ní prášek Čchiao-pi. Po skončení cyklu parčku otevře a vyskočí z ní mladý Číňan se světlou pletí v čistém oděvu.

„Jsem zděšený,“ uvedl k videu americký hudebník Christopher Powell, který jej zveřejnil na Facebooku. Sám pracuje v Symfonickém orchestru Kuej-jang a nevěřil prý svým očím, když reklamu poprvé spatřil.

Jako všichni cizinci, kteří kdy žili v Číně a zažili to na vlastní kůži, postoje vůči rase a barvě kůže jsou zde často dost jiné než doma. Navzdory osobním zkušenostem vás tato země ale může stále naprosto a absolutně ohromit. Kvůli tradičním standardům krásy, které vyzdvihují bílou pleť, má mnoho Číňanů fobii z tmavé pleti, která bohužel produkuje rasistické postoje vůči lidem s africkými kořeny, kteří jsou vnímáni jako špinaví jednoduše kvůli barvě pleti,“ píše list Shanghaiist.

„Mnozí z nás koukají spatra i na jiné Číňany, kteří mají tmavší pleť, zvláště na ženy. Kosmetické výrobky, které slibují vybělení pleti, jsou většinou prodávány s výhodami. A děti jsou neustále chváleny za svou světlou pleť,“ vysvětluje Raymond Čchou, komentátor deníku China Daily.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související