Horké nápoje a polévky způsobují rakovinu, šokují zdravotníci!

Velikost textu: AAA

20. 6. 2016

Světová zdravotnická organizace vydala oficiální varování, aby lidé nekonzumovali vřelé nápoje a polévky. Tekutiny mající více než pětašedesát stupňů Celsia totiž zvyšují riziko rakoviny úst a hltanu dvojnásobně. Po uvaření čaje, kávy či polévky by měl člověk počkat několik minut, než se do konzumace pustí. Případně by některé nápoje měl zchladit mlékem či přídavkem studené vody.

Tyto výsledky naznačují, že pití velmi horkých nápojů je zřejmě jedním z příčin rakoviny hltanu a že je to právě teplota, než ten nápoj samotný, co může za zvýšení rizika rakoviny,“ tvrdí doktor Christopher Wild pracující pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO).

Kritickou teplotou se podle výzkumů doktora Wilda zdá právě pětašedesát stupňů Celsia. Pod touto hranicí riziko rakoviny horní části trávicího traktu výrazně klesá.

V průměrné populaci připadá na každých pětapadesát lidí jedna rakoviny hltanu. Když se ale do analýzy dat zařadí to, zda člověk konzumuje vařící nápoje a pokrmy, je toto riziko dvojnásobné a v této skupině onemocní již každý pětadvacátý.

Národy libujícími si v konzumaci vařících polévek, pokrmů a nápojů jsou především Asiaté ze Středního a Dálného východu. Obyvatelé tamních zemí onemocní rakovinou úst a hltanu častěji než lidé za Západu. Je to jeden z mála typů rakoviny, kterým Východ předčí Západ. A můžou zato právě vroucí nápoje a pokrmy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související