Oscar Pistorius bude brutálně znásilněn, varují spoluvězni. A chtějí výkupné!

Velikost textu: AAA

27. 6. 2016

Ačkoli jsou mobily ve věznicích na celém světě přísně zakázány, trestancům se občas podaří tyto přístroje do cely propašovat. A pak posílají výhružné zprávy lidem na svobodě nebo jejich prostřednictvím řídí z vězení své gangy. Zprávu z věznice v Pretorii dostali také příbuzní paralympionika Oscara Pistoria, který byl uznán vinným z vraždy své přítelkyně. Spoluvězni rodině postiženého sportovce vyhrožují, že jejich příbuzného brutálně znásilní a zmlátí, pokud nebude zaplacena tučná částka v jejich prospěch.

Pistorius je ve vězení za vraždu partnerky Reevy Steenkamp. Ačkoli se jeho právní tým snaží patnáctiletý trest zmírnit a proti rozsudku se odvolává, sportovec si za mřížemi určitě několik let posedí. A tak už jeho spoluvězni spřádají plány, jak toho využít. Vzhledem k tomu, že jeho rodina není zrovna nejchudší, vyhrožují jí a žádají velké sumy. Za to, že se k Oscarovi budou ve vězení chovat přívětivěji. To znamená, že nebude brutálně mlácen a opakovaně znásilňován do konečníku.

Devětadvacetiletý Pistorius měl Reevu zvraždit na svatého Valentýna v roce 2013 střelnou zbraní. Byl uznán vinným nejprve z úmyslného zabití, po odvolacím řízení byl uznán vinným z vraždy.

Zprávy z vězení prý dostal Pistoriův bratranec Arnoldus Pistorius 16. června. „Tyto zprávy obsahovaly výhružky, že dotyčný zorganizuje pro Oscara zmlácení a skupinové znásilnění,“ uvedla paralympionikova mluvčí Annelise Burgessová.

Pistorius byl v roce 2014 odsouzen k pěti letům vězení za úmyslné zabití. Po roce výkonu trestu byl propuštěn do domácího vězení. Po odvolání bylo jeho obvinění změněno ze zabití na vraždu. Ta je ale trestaná mnohem přísněji. Sportovci teď hrozí minimálně patnáct let ve vězení. Výši trestu se dozví do dvou týdnů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související