Žrout roku! Za 10 minut spořádal 70 hotdogů (VIDEO)

Velikost textu: AAA

8. 7. 2016

Tradičně v den oslav nezávislosti USA na britském království pořádali v New Yorku rychlostní pojídání párků v rohlíku alias hotdogů. A 4. července se opět sjeli největší rekordmani v tomto oboru. Letos vytvořil nový světový rekord dlouholetý šampión Joey Chestnut. Tomu se loni nedařilo a o titul světové jedničky přišel v souboji s Mattem Stoniem. Letos ale prvenství opět získal s novým rekordem navrch.

Soutěž Nathanova slavného pojídání hotdogů ale letos okořenili bojovníci za práva zvířat. Podařilo se jim závod lehce narušit, než je odvlekla ochranka a policie. Upozorňovali na to, že lidé mrhají masem živých tvorů, kteří museli zemřít nepěknou smrtí.

„Tato groteskní akce kazí den oslav a mění je ve festival násilí a týrání zvířat, která se nijak neliší od našich psů a koček,“ uvedla jedna z aktivistek Rachel Zeiglerová.

Chestnut spořádal během deseti minut sedmdesát hotdogů, jeho sok Stonie zvládl letos jen třiapadesát.

Závod se konal v Brooklynu na Coney Island. Z podobných akcí nejsou nadšení ani zdravotníci, protože podle nich podporuje u americké populace, už tak trpící epidemií obezity, přejídání nezdravými pokrmy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související