Kdo umře dřív? Tlustý muž, nebo tlustá žena?

Velikost textu: AAA

15. 7. 2016

Obezita je mnohem nebezpečnější pro zdraví mužů než pro zdraví žen. Tvrdí to vědci ze tří nejprestižnějších univerzit planety. Epidemiologové z Harvardovy, Oxfordské a Cambridgeské univerzity zjistili, že obézní muži jsou ohroženi předčasným úmrtím třikrát více než obézní ženy. A obézní muž má jen padesátiprocentní šanci, že se dožije sedmdesátky.

U morbidně obézních mužů je pak riziko úmrtí před sedmdesátými narozeninami osmdesátiprocentní. To je obrovské číslo, které lze vysvětlit tím, že mužské tkáně trpí následky obezity více než ty ženské. Jsou citlivější vůči změnám hladiny inzulínu a tuk má na jejich játra zhoubnější vliv.

„Tuk vás může zabít, a čím obéznější jste, tím máte větší pravděpodobnost, že přijdete o život, i když podniknete kroky ke zdravějšímu životnímu stylu,“ tvrdí Tam Fry z britského Národního obezitologického fóra.

„Zjistili jsme, že obézní muži jsou ohroženi mnohem více předčasnou smrtí než obézní ženy,“ tvrdí doktor Emanuele Di Anglelantonio z Cambridgeské univerzity.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související