Srdce po infarktu nejlépe zahojí ryby

Velikost textu: AAA

4. 8. 2016

Vědci z Harvardovy univerzity v Massachusetts zjistili, že nejlepším jídelníčkem osob po infarktu je ten, který obsahuje hodně ryb bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Právě ony totiž snižují riziko srdečního selhání a úmrtí na následky postižení myokardu, zrychlují rekonvalescenci a snižují míru zjizvení srdeční tkáně.

Nejlepších výsledků však dosahují pacienti užívající přímo rybí tuk či preparáty s koncentrátem omega-3 mastných kyselin. Po šesti měsících užívání tablety se čtyřmi gramy kyselin došlo ve studii vědců z Harvardovy univerzity k výraznému zlepšení síly srdce a snížení zjizvení.

Infarkt a další onemocnění srdce a cév jsou největším zabijákem lidí na celém světě. Osoby, které infarkt či mrtvici přežijí, mají ale výrazně sníženou kvalitu života a jsou navíc ohroženi smrtelným selháním srdce.

„Selhání srdce je stále největší problém po srdečním infarktu, navzdory léčení, které máme, i navzdory rozvinuté intervenční péči. Naše důkazy demonstrují, že omega-3 mastné kyseliny jsou bezpečnou a účinnou léčbou zlepšující činnost srdce, takže by mohla snížit riziko srdečního selhání a smrti,“ vysvětluje doktor Raymond Kwong z Harvardovy univerzity.

Čtyři gramy omega-3 mastných kyselin odpovídají zhruba porci dvou set gramů lososa.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související