Odporné! Severokorejci musejí hnojit pole lidskými výkaly

Velikost textu: AAA

17. 8. 2016

Embargo na dovoz chemických látek postihl výrobce syntetických hnojiv v KLDR. Ti tak nedodávají zemědělcům dostatek živin potřebných k pěstování plodin. A protože nemají dostatek ani přírodních hnojiv, především hnoje, začali používat lidské exkrementy. Severokorejce kvůli neúrodě trápí hladomor, zatímco jejich vůdce Kim Čong-un je morbidně obézní a má diabetes.

Umělá hnojiva dodávali Severokorejcům jejich váleční protivníci – Jihokorejská republika. Ta je ale v roce 2010 přestala vyvážet poté, co Kim nechal potopit jednu z lodí jižního souseda.

Obě země jsou přitom oficiálně ve válečném stavu.

„Vláda přišla s kampaní, že se nedostatek hnojiv doplní lokálními obnovitelnými zdroji, lidskými a zvířecími výkaly. Každý zaměstnanec a každá škola musely naplnit kvóty. Dokážete si představit, do jakých problémů se rodiny dostávaly. Každý člen domácnosti musel splnit denní zadání, takže si dokážete představit ten chaos po ránu. Nejsoutěživější byly mé tety,“ přiznala Jeonmi Parková deníku The Star. V roce 2007 se jí podařilo utéct z KLDR do Soulu.

Situace se prý tak zvrhla, že lidé si dokonce výkaly kradli ze záchodů. A školní děti je musely hledat v ulicích místo výuky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související