Muž ukrýval v chatrči gigantickou perlu za 2,4 miliardy!

Velikost textu: AAA

24. 8. 2016

V nuzné chatrči ukrýval Filipínec gigantickou perlu, která je pětkrát větší než dosavadní držitelka světového rekordu. Rybář nalezl obří perleťový útvar vážící čtyřiatřicet kilogramů v zévě obrovské u filipínského pobřeží. Odnesl si ji domů a schoval ve skříni. Netušil, že má doma poklad v hodnotě kolem 2,4 miliardy korun.

Teprve nedávno, když mu chatrč lehla popelem, přinesl ukázat klenot neskutečných rozměrů do turistické kanceláře v Puerto Princesca.

Běžná perla má jen sedm milimetrů v průměru, tato nemá sice kulovitý tvar, ale měří šestašedesát centimetrů na délku a třicet centimetrů na šířku.

Dosavadní držitelkou rekordu byla Alláhova perla, která váží 6,4 kilogramu a jejíž cena se pohybuje kolem 836 milionů korun.

Filipínský gigant nalezl chudý rybář. „Hodil háček do vody a ten se zasekl o kámen kvůli bouři. Když zjistil, že je zaseknutý do lastury, tak skočil do vody a plaval háček uvolnit, po cestě zpět vzal lasturu s sebou. To se stalo před deseti roky a měl ji od té doby doma. Netušil, jak je cenná a uchovával si ji doma jako talisman pro štěstí. Když ji přinesl, byli jsme ohromeni. Teď bychom rádi, aby ji odborníci na kameny ocenili. Čekáme na ověření z Klenotnického institutu a od mezinárodních odborníků,“ uvedla Aileen Cynthia Amuraová z Puerto Princesca, kde si chtějí perlu ponechat, aby lákala turisty k návštěvě zapadlého přístavu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související