Studenta prý unesli Severokorejci, aby učil Kima Čong-una angličtinu

Velikost textu: AAA

7. 9. 2016

Rodiče šestatřicetiletého Američana Davida Sneddona jsou přesvědčeni, že jejich syn je učitelem Kima Čong-una. Nedobrovolně. Studenta Bighamovy Youngovy univerzity v Utahu podle jejich pevné víry před dvanácti roky unesli Severokorejci a drží ho ve své zemi, aby učil cizí jazyk vůdce komunistické diktatury. Sneddon v roce 2004 zmizel, když cestoval Čínou.

K únosu prý došlo poblíž řeky Ťin-ša v provincii Jün-nan, když se Sneddon vydal do tamních hor na výšlap. Tělo nikdy nebylo nalezeno. Japonská média první zářijový týden tohoto roku informovala o tom, že byl spatřen v KLDR, kde prý učí Kima angličtinu.

Podle Čchö Sen-jŏnga, který vede Unii rodin unesených, je Sneddon v Pchjongjangu živ a zdráv. Sneddonova rodina je celých dvanáct let přesvědčena o tom, že jejich příbuzný nezemřel, ale byl unesen Severokorejci.

„Celým srdcem jsme vždy cítili, že je živý, takže musíme dál bojovat za jeho záchranu,“ uvedli Sneddonovi rodiče pro Desert News Utah.

„Důkazy naznačují, že máme stále spoustu nezodpovězených otázek, které se týkají Davidova zmizení. Jeho rodina si zaslouží, aby tyto otázky byly zodpovězeny, dokud odpovědi nenalezneme, budu pokračovat v naléhání na ministerstvo vnitra, aby odhalilo vysvětlení Davidova zmizení,“ uvedl Chris Stewart ze Stálého výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů USA.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související